05.07.2015
XX Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej


14.06.2015
IX Festiwal Podkarpackich Smaków

Na stadionie sportowym w Górnie odbyła się IX edycja Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”, największa w regionie impreza promująca tradycyjne kulinaria. Weźieło w niej udział ponad 100 wystawców z terenu województwa podkarpackiego. W programie liczne występy zespołów ludowych.

19.04.2015
Konkurs wielkanocny 2015 w Gniewczynie Trynieckiej

W Gniewczynie Trynieckiej odbył się finał „Konkursu wielkanocnego” organizowanego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego dla Lokalnych Grup Działania z terenu województwa.

Celem organizowanego od kilku lat przez Zarząd Województwa Podkarpackiego konkursu jest podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, poprzez przygotowanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu podkarpackiego oraz kultywowanie i popularyzacja sztuki ludowej. Konkurs ma także na celu pobudzenie inicjatywy środowisk lokalnych poprzez zaangażowanie w aranżację stołu wielkanocnego oraz przygotowania innych elementów dekoracyjnych związanych z tematyką wielkanocną.

01.09.2014
VI Targi Lokalnych Grup Działania

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA” zajęła I miejsce w konkursie „Najlepsze stoisko wystawowe” podczas VI edycji Targów Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego, które odbyły się 31 sierpnia 2014 roku w Rzeszowie na ulicy Kościuszki.

W konkursie brały udział aż 24 Lokalne Grupy Działania. Dziękujemy wszystkim wystawcom dzięki którym zajęliśmy tak wysoką pozycję. A są to:
• Stowarzyszenie Inicjatywy Zaleskiej "Jodełka"
• Pan Andrzej Plizga
• Pan Jacek Golec
• Pan Jarosław Róg

Pokaz artystyczny oraz prezentację strojów ludowych zakupionych w ramach "małych projektów" przygotował dla nas Zespół Pieśni i Tańca PRZEWROTNIACY z Gminy Głogów Małopolski.

16.06.2014
Festiwal Podkarpackich Smaków 2014

W dniu 15 czerwca 2014r. podczas Festiwalu Podkarpackich Smaków w Górnie, odbyła się czwarta edycja konkursu „Tradycyjny Smak Eurogalicji 2014”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”.

W konkursie wzięło udział 15 Uczestników, w tym: Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, osoby fizyczne kultywujące tradycyjnie wykonywane potrawy z terenu gmin: Czarna, Głogów Małopolski, Kamień, Krasne, Sokołów Małopolski, Trzebownisko, którzy zaprezentowali najsmaczniejsze potrawy własnego autorstwa.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu.

Za zajęcie I miejsca w konkursie „Tradycyjny Smak Eurogalicji 2014” - nagrodę -PODGRZEWACZ ELEKTRYCZNY Z KOCIOŁKAMI DO ZUPY 2x4l, firmy „GASTRO GAL” – otrzymało Stowarzyszenie Inicjatywy Zaleskiej „JODEŁKA” z miejscowości Zalesie za potrawę „Uszka szpinakowe z rosołem”;

Za zajęcie II miejsca w konkursie „Tradycyjny Smak Eurogalicji 2014” – nagrodę –PODGRZEWACZ ELEKTRYCZNY 8,5l, firmy „SUNNEX” – otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich „PODLESIE” z miejscowości Kamień – Podlesie, za potrawę „Barszcz czerwony z uszkami i grzybami”;

Za zajęcie III miejsca w konkursie „Tradycyjny Smak Eurogalicji 2014” – nagrodę - KOCIOŁEK DO ZUPY 10l, firmy „STALGAST” – otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Górnie, za „Brandy owocowe”.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w czwartej edycji konkursu „Tradycyjny Smak Eurogalicji 2014”, a laureatom serdecznie gratulujemy.

13.03.2014
Zapraszamy do zakładki ”Przepisy” po nowe przepisy, które otrzymaliśmy od Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienia. Dziękujemy Paniom i jednocześnie zachęcamy do przesyłania nam ciekawych, starych przepisów z zeszytów naszych babć.

19.11.2013
Konkurs Bożonarodzeniowy

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego kolejny raz organizuje „Konkurs Bożonarodzeniowy” dla Lokalnych Grup Działania.

Konkurs przeprowadzony będzie w jednej kategorii: A – „Stół wigilijny” realizowany w 2 etapach
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania EUROGALICJA postanowiło wziąć udział w wydarzeniu i stanąć do konkursu. Z tego też powodu zachęcamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia i osoby fizyczne do zgłaszania swoich propozycji udziału w konkursie. Prosimy o nadsyłanie wypełnionych kart zgłoszeniowych na adres m.dec@eurogalicja.com.pl bądź Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”, ul. Rzeszowska 29A, 36-050 Sokołów Młp. do dnia 29 listopada 2013 roku.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrana najlepsza propozycja, a nasze Stowarzyszenie pokryje koszty związane z przygotowaniem się do konkursu.

Uwaga: W konkursie nie mogą wystąpić osoby i organizacje, które w poprzednich trzech edycjach zajęły I, II i III miejsce.

29.05.2013
V Targi Lokalnych Grup Działania

1 września na ulicy 3-go Maja w Rzeszowie już piąty raz odbędą się Targi Lokalnych Grup Działania.
Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszego stoiska. Będzie można otrzymać publikacje, torby ekologiczne i koszulki naszego LGD.

Program:
8.00 Lokowanie się Lokalnych Grup Działania na stoiskach wystawowych
10.00 Rozpoczęcie pracy Komisji oceniającej stoiska Lokalnych Grup Działania oraz przedstawicieli w konkursie „Nasza muzyka i śpiewanie”
10.00-13.00 Konkurs „Nasza muzyka i śpiewanie” - prezentacje Lokalnych Grup Działania (część I)
13.00-13.30 Oficjalne otwarcie Targów Lokalnych Grup Działania(cząbrak)
13.30-14.00 Konkurs „Nasza muzyka i śpiewanie” - prezentacje Lokalnych Grup Działania (część II)
14.00-15.00 Panel edukacyjny dla dzieci i młodzieży
15.00-16.00 Część artystyczna – Centrum Sztuki Wokalnej
16.00-17.00 Rozstrzygnięcia konkursów, wręczenie nagród

02.07.2013
Zapraszamy na XVIII Jarmark Garncarski


29.05.2013
Festiwal Podkarpackich Smaków w Górnie już za nami.

Dziękujemy wszystkim Paniom, które zgłosiły swój udział w konkursie „Tradycyjny Smak Eurogalicji”, którego finał odbył się podczas Festiwalu.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Kamienia (kasiarz)
II miejsce - Stowarzyszenie Inicjatywy Zaleskiej (żurek)
III miejsce - Marta Błądek (kapusta z grochem i krupami)
IV miejsce - Piekarnia "ZUZA" (cząbrak)

Pozostali uczestnicy konkursu:
1. Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Podleśnej (pieczony kurczak z ziołami)
2. Krystyna Grzesik (nalewka staropolska)
3. Stowarzyszenie na rzecz Kobiet wsi Krasne (zawijasy z ryżem na bogato)
4. Stowarzyszenie Strefa Inicjatyw Obywatelskich (masło ziołowe)

Serdecznie gratulujemy.

29.05.2013
Festiwal Podkarpackich Smaków 2013

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu „Tradycyjny Smak Eurogalicji 2013”.

W konkursie mogą wziąć udział Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, osoby fizyczne kultywujące tradycyjne wykonywanie potraw z terenu gmin: Kamień, Krasne, Trzebownisko, Czarna, Sokołów Małopolski, Głogów Małopolski, które zaprezentują jedną z najsmaczniejszych potraw własnego autorstwa.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszeniową. Wypełnione karty należy dostarczyć osobiście lub przesłać do biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA” na adres: ul. Rzeszowska 29A, 36-050 Sokołów Młp. do dnia 10 czerwca 2013 roku.

Wyłonienie zwycięscy nastąpi 16 czerwca 2013 roku podczas Festiwalu Podkarpackich Smaków w Górnie.

Do wygrania cenna nagroda!!!

Zapraszamy

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu i kartą zgłoszeniową można znaleźć na stronie Stowarzyszenia EUROGALICJA w zakładce Aktualności

25.05.2013
Informujemy, że w dniu 24-26 maja 3013r. na Hali „Podpromie” w Rzeszowie odbędą się Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych EKO GALA 2013. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszego stoiska.


29.03.2013
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA” realizowało od 1 listopada 2012r. do 30 marca 2013r. projekt pt. „Tradycja i Smaki EUROGALICJI” w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego – NGO, JST.
W ramach projektu została wydana "Księga Tradycji i Smaków Eurogalicji" która zawiera informacje o lokalnych twórcach i produktach regionalnych (kulinarnych, rzemieślniczych i artystycznych) wytwarzanych w sposób niemasowy i przyjazny dla środowiska.
W książce znajdują się m.in. przepisy kulinarne, opisy tradycji, wiersze, zdjęcia, opowiadania, legendy i elementy gwarowe związane z danymi produktami oraz informacje o artystach z terenu działania Stowarzyszenia.

Książkę w formę elektroniczną można obejrzeć w zakładce "Książka".

10.12.2012
Zapytanie ofertowe na opracowanie i wydanie „Księgi Tradycji i Smaków Eurogalicji”

1. Nazwa Zamawiającego
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”
36-001 Trzebownisko 976

2. Opis przedmiotu zamówienia
Wydanie „Księgi tradycji i smaków Eurogalicji” dofinansowane jest w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego – NGO, JST współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Założenia edycyjne.
Książka będzie obejmować przepisy przygotowania potraw charakterystycznych dla obszaru LGD, opisy produktów lokalnych, tradycji, legend oraz obrzędów z terenu LGD. Dopełnieniem będą fotografie potraw, produktów i ich twórców oraz stare fotografie.

Zapytanie ofertowe obejmuje:

a) wykonanie zdjęć do książki w ilości 200 szt.
Wykonawca sam ustali z odpowiednimi osobami terminy wykonania zdjęć. Stowarzyszenie ze swojej strony przygotuje dla Wykonawcy listę kontaktów, z którymi należy umówić się na spotkanie i wykonanie zdjęć. W skład pracy fotografa wchodzić będzie także obróbka zdjęć do druku i odświeżenie starych zdjęć dostarczonych do publikacji.

b) prace redaktorskie
Wykonawca przygotuje tekst do publikacji na podstawie materiałów dostarczonych przez Stowarzyszenie, ale także na podstawie własnych materiałów zebranych poprzez przeprowadzenie wywiadu z osobami wskazanymi przez Stowarzyszenie.
Wykonawca zobowiązany będzie do sprawdzenia tekstu pod względem stylistycznym i gramatycznym przed publikacją i dokonania redakcji treści całej publikacji.

c) opracowanie graficzne
Wykonawca we współpracy ze Stowarzyszeniem i redaktorem opracuje szatę graficzną publikacji. Projekt graficzny będzie przygotowany według parametrów niezbędnych do prawidłowego wydruku książki.

d) wydruk i dostawa gotowych egzemplarzy publikacji:
Wykonawca wydrukuje 500 szt. książek według poniższych parametrów:
format – A5
objętość druku – 60 stron
papier drukowy – kreda matowa 135 g/m kw.,
druk – 4 + 4 kolory
blok szyty nićmi,
oprawa twarda – tektura 2,5 mm,
druk 4 + 4, folia błyszcząca, lakier
nakład –500 szt.

przewidywana ilość ilustracji – około 50.
Książka ma być opatrzona numerem ISBN.
Książka powinna zawierać informację o współfinansowaniu projektu wraz z logotypami /dostępnymi w siedzibie Stowarzyszenia/ oraz posiadać adnotację: „egzemplarz bezpłatny”.

Wersja elektroniczna albumu ma zostać dostarczona dla LGD.


3. Zawartość oferty

W przedstawionej ofercie Wykonawca powinien podać cenę wykonania dla każdej z usług wymienionych w pkt. 2 a, b, c, d oraz terminy w jakich te usługi proponuje wykonać. Ponadto w ofercie należy wskazać na doświadczenie w realizacji tego rodzaju projektów wydawniczych (np. książki kucharskie, albumy z potrawami) podając co najmniej jeden przykład i dostarczyć go do siedziby Zamawiającego.

Dopuszcza się przesłanie ofert częściowych.

4. Kryteria oceny oferty
Oferty spełniające warunki wstępne: przesłane w terminie do Biura Zamawiającego, zawierające wszystkie informacje wymagane w zapytaniu ( w tym przykład podobnej publikacji własnej) będą oceniane zgodnie z jedynym kryterium:

Cena.

5. Termin składania ofert
Oferty należy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@eurogalicja.com.pl lub na adres 36-001 Trzebownisko 976 do dnia 13.12.2012 r. do godz. 15.00.
Zapytania w zakresie przedmiotu zamówienia należy kierować na adres e-mail: m.dec@eurogalicja.com.pl

Wykonawca pokrywa wszystkie koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem oferty.

6. Termin wykonania zamówienia
Wydanie książki – 22 marca 2013 r.

Wykonawca zapewni dostawę książki w ilości zgodnej z zamówieniem.
29.11.2012
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA” przygotowuje wydawnictwo książkowe o lokalnych twórcach oraz produktach lokalnych i regionalnych (kulinarnych, rzemieślniczych i artystycznych) wytwarzanych w sposób niemasowy i przyjazny dla środowiska. Sporą część miejsca zajmą także przepisy kulinarne, legendy i tradycje zebrane z terenów naszego działania.
Zachęcamy do zgłaszania swoich wyrobów, przepisów kulinarnych a także opisywania rodzinnych tradycji i miejscowych legend.
Szczegółowe informacje można znaleźć w Regulaminie Projektu.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2013 roku
Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Eurogalicja
36-001 Trzebownisko 976
tel. 17 771 0005
mail: biuro@eurogalicja.com.pl